Otsemüügi suur kasv 2012. aastal
Esileht » Uudised ja sündmused » Otsemüügi suur kasv 2012. aastal

Eelmisel aastal koges otsemüük Eestis muljetavaldavat kasvu: Eesti Otsemüügi Assotsiatsiooni (EDSA) liikmete kogumüük (ilma käibemaksuta) kasvas 19% ja oli kogusummas 29,7 miljonit eurot. Samas kasvas otsemüügiga tegelevate inimeste arv 5% ja jõudis kahekümne kahe tuhandeni.

“Arvestades faktiga, et majanduse kasv oli eelmisel aastal 3,2 protsenti ja jaemüügi kasv 7 protsenti, on 19 protsenti otsemüügi jaoks tõepoolest muljetavaldav number. Otsemüügituru kiirem taastumine jaemüügi omast oli oodatav ja taas sai kinnitust see, et otsemüügiäril on tõepoolest suured võimalused”, ütles Balti riikide Otsemüügi Assotsiatsiooni peasekretär Gintautas Zaleckas.

G. Zaleckas’e kohaselt on nii suurel kasvul kolm põhjust. Esiteks, majanduse taastumine, mis lõi tarbijale suuremad valikuvõimalused ja suurendas nende kulutusi. Teiseks, tänu otsemüügi üha kasvavale populaarsusele. Inimesed hindavad personaalset soovitust, mida pakub otsemüük ja enamusjuhtudel ka võimalust toodet eelnevalt proovida ning sobimatuse korral see teise vastu välja vahetada, lisaks toimetatakse tooted  kiirelt tarbijale koju või töökohale. Ka uued tehnoloogiad on oluliselt tõstnud efektiivsust, mobiilside ja Interneti võimalused on kõikjal ja alati erinevates vormides kättesaadavad. Otsemüügiga tegelevad  konsultandid ja nende kliendid saavad esitada tellimusi 24/7. Mitte vähem tähtsam põhjus on otsemüügiga tegelevate inimeste arvu kasv, mis on olnud abiks müügikasvule.

Võrdluseks: Lätis kasvas otsemüük 11% ja Leedus 16%, vastavalt 26 miljonit ja 36,5 miljonit eurot. Otsemüügiga tegelevate inimeste arv kasvas Lätis 4% ja jõudis 26 tuhandeni, Leedu jäi ligikaudu endisele tasemele ja on enam kui 31 tuhat inimest.


© 2012-2018 Eesti Otsemüügi Assotsiatsioon. Kõik õigused kaitstud.